Jak koupit televizi

- 2021-09-09-

Při nákupu televizoru se obecně musíte dívat na následující parametry:
1. Rozlišení:
Rozlišení je důležitým kritériem pro měření výkonu LCD televizorů. Mainstreamové parametry rozlišení na současném trhu jsou především 1366×768 a 1920×1080. Rozlišení plochých televizorů s vysokým rozlišením v horizontálním a vertikálním směru je vyšší než 720 řádků. Zjednodušeně řečeno, pravý plochý televizor s vysokým rozlišením musí splňovat podmínku vyššího rozlišení než 1366×768.
2. Doba odezvy:
Velmi důležitá je také doba odezvy. Určí, zda při zobrazování vysokorychlostních dynamických snímků dojde k rozmazání a chvění, a všem připomene: Současná běžná doba odezvy 8 milisekund může v zásadě splnit požadavky použití. Obecně lze říci, že čím rychlejší je doba odezvy, tím méně se na LCD TV objeví šmouhy a paobrazy. Nejlepší je vidět účinek skutečného akčního filmu, než si ho koupíte.
3. Jas a kontrast:
Ve skutečnosti můžete přímo ignorovat parametry jasu a kontrastu uváděné výrobcem a přímo se spolehnout na svůj vlastní vizuální zážitek. Metodou je zkontrolovat jas a kontrast displeje na vzdálenost 5 metrů, věnovat pozornost detailům některých tmavých scén a vytvořit několik dalších modelů. srovnání produktů.
4. Velikost:
Je nutné porozumět velikosti domu, kde je televizor umístěn, aby bylo možné určit, jakou velikost televizoru je třeba zakoupit. Například nejlepší pozorovací vzdálenost pro 42palcovou LCD TV je 2,5 metru až 3,3 metru, 47palcová LCD TV je 3 metry až 4 metry a 55palcová LCD TV je 4,5 metru až 5,5 metru. Vyberte velikost televizoru v závislosti na situaci.
5. HDMI rozhraní:
Rozhraní HDMI je digitální rozhraní, které dokáže přenášet audio a video signály současně. Nejenže zjednodušuje připojení a snižuje zatížení připojení, ale také poskytuje obrovskou šířku pásma pro přenos digitálního signálu. Zdůraznění důležitosti tohoto rozhraní spočívá především v tom, že nové a budoucí přehrávače disků, počítače, domácí kina a další zařízení toto rozhraní aktivně převezmou a použití tohoto rozhraní pro připojení k těmto zařízením nepochybně dosáhne nejlepších výsledků. .
6. Mrtvé pixely:
Před nákupem pečlivě sledujte, zda na obrazovce nejsou světlé a tmavé body. Můžete hledat tmavé body, když je obrazovka bílá, a světlé body, když je obrazovka černá. Řekněte všem trik, jak rozlišit hluchá místa: hledejte tmavé body, když je obrazovka úplně zelená, a světlá místa, když je obrazovka úplně modrá. Jakmile se objeví světlé skvrny nebo velmi tmavé skvrny, je to snadno vidět.
7. Dálkové ovládání:
Nejjednodušší, co při výběru přehlédnout, je dálkové ovládání. Dálkové ovládání má vysokou odolnost. Dobré dálkové ovládání dává lidem velmi solidní pocit, zatímco špatné dálkové ovládání obvykle vypadá velmi lehce. Důvodem je to, že materiál použitý ve skořepině je odlišný až na samotné zpracování komponent uvnitř. Z hlediska těsnosti horní a spodní mušle dálkového ovládání je dobrá kombinace velmi těsná a špatná kombinace je volná. Dobré tlačítko lze stisknout s odpovídající silou, s dobrou elasticitou a silnou odrazovou silou. Nakonec můžete také klepnout na a poslouchat zvuk. Špatný dálkový ovladač zní, jako by byl uvnitř prázdný, zatímco dobrý dálkový ovladač zní díky svému skutečnému zpracování jako pevný.
8. Design:
Při výběru LCD televizoru je také třeba věnovat pozornost tomu, zda je humanizovaný design v souladu s vašimi vlastními potřebami. Například integraci vzhledu plochých televizorů a bytového designu se v současnosti dostává nebývalé pozornosti a vzhled nelze ignorovat. Například funkce jako aktivní nastavení podsvícení a bezdrátový příjem sluchátek ovlivní zážitek z používání. Zejména design reproduktoru je obzvláště důležitý, protože špatný poslech rozhodně ovlivní efekt sledování. Ve srovnání s běžnou tradiční oboustrannou vertikální konstrukcí reproduktorů se horizontální typ postupně stal populárním.
Vzhledem k tomu, že současná obrazovka LCD s poměrem stran 16:9 je hlavním proudem vývoje LCD, LCD TV prodlužuje délku těla LCD TV ve vertikálním směru a horizontální design reproduktorů LCD TV vytváří celkové rozložení LCD TV s poměrem stran 16:9. TV více koordinovaná. Horizontální design reproduktoru navíc přispívá k provádění vokálních dialogů, díky nimž se lidé více ponoří, a jeho funkce je podobná jako u centrálního reproduktoru v systému prostorového zvuku. V systému prostorového zvuku pochází 70 % zvuku ze středového reproduktoru.
9. Poprodejní servis: (Nástěnný televizor vyžaduje odbornou instalaci)

Poprodejní servis je založen hlavně na záruční době LCD obrazovky. Za normálních okolností výrobci poskytují bezplatnou záruku na celý stroj po dobu jednoho roku a bezplatnou záruku na ostatní díly po dobu tří let. U LCD televizorů, které je nutné připevnit na stěnu, se doporučuje požádat výrobce, aby je přijel odborně namontovat. Podle nově vydaných standardů služeb instalace plochých TV v této zemi v tomto roce by hlavní výrobci měli být schopni poskytovat služby instalace od dveří ke dveřím.