Definice úrovně ochrany obrazovky displeje

- 2021-10-09-

Definice úrovně ochrany IP, protože je třeba věnovat pozornost specifikacím ochrany proti vlhkosti a nalévání v průmyslové aplikaci LED, je systém úrovně ochrany IP (MEZINÁRODNÍ OCHRANA) navržen IEC (MEZINÁRODNÍ ELEKTROTECHNICKÁ KOMISE). Lampy jsou klasifikovány podle jejich odolnosti vůči prachu a vlhkosti. Cizí předměty, na které se zde odkazuje, zahrnují nástroje, lidské prsty atd., neměly by se dotýkat živých částí lampy, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem.

Úroveň ochrany IP se skládá ze dvou číslic:
První číslo označuje úroveň prachu lampy a zabránění vniknutí cizích předmětů
Druhá číslice udává stupeň vzduchotěsnosti svítidla proti vlhkosti a vniknutí vody. Čím větší číslo, tím vyšší stupeň ochrany.
Definice prvního označeného čísla:
0 Žádná ochrana: žádná zvláštní ochrana osob nebo věcí venku
1 Zabraňte vniknutí pevných předmětů větších než 50 mm: zabraňte náhodnému kontaktu lidského těla (jako je dlaň) s vnitřními částmi lampy. Zabraňte vniknutí cizích předmětů větších rozměrů (průměr větší než 50 mm).
2 Zabraňte vniknutí pevných předmětů větších než 12 mm: zabraňte lidským prstům v dotyku vnitřních částí lampy, abyste zabránili vniknutí cizích předmětů střední velikosti (větší průměr 12 mm).
3 Zabraňte vniknutí pevných předmětů větších než 2,5 mm: zabraňte vniknutí nástrojů, drátů nebo podobných malých cizích předmětů o průměru nebo tloušťce větší než 2,5 mm do vnitřních částí lampy a jejich kontaktu.
4 Zabraňte vniknutí pevných předmětů větších než 1,0 mm: zabraňte vniknutí nástrojů, drátů nebo podobných malých cizích předmětů o průměru nebo tloušťce větší než 1,0 mm do vnitřních částí lampy a jejich kontaktu.
5 Prachotěsné: zcela zabraňují vniknutí cizích předmětů. Přestože vnikání prachu nelze zcela zabránit, množství vnikajícího prachu neovlivní normální provoz lampy.
6 Prachotěsné: zcela zabraňují vniknutí cizích předmětů a mohou zcela zabránit vnikání prachu
Definice druhého čísla označení
0 Bez ochrany: Bez ochrany.
1 Zabraňte vniknutí kapající vody: Svisle kapající voda (např. kondenzovaná voda) nezpůsobí škodlivé účinky na lampu.
2 Stále může zabránit kapání vody, když je nakloněna o 15 stupňů: když je lampa nakloněna ze svislé polohy na 15 stupňů, kapající voda nezpůsobí škodlivé účinky na lampu.
3 Zabraňte vniknutí stříkané vody: odolné proti dešti nebo zabraňte vodě stříkající ve směru pod úhlem menším než 60 stupňů od svislice, aby vnikla do lampy a způsobila poškození.
4 Zabraňte vniknutí stříkající vody: Zabraňte vniknutí stříkající vody ze všech směrů do lampy a jejímu poškození.
5 Zabraňte vniknutí stříkané vody: zabraňte vodě z trysky ze všech směrů vniknout do lampy a způsobit poškození.
6 Zabraňte pronikání velkých vln: lampy instalované na palubě mohou zabránit škodám způsobeným invazí velkých vln.
7 Zabraňte vniknutí vody při ponoření do vody: Lampy jsou po určitou dobu ponořeny ve vodě nebo je tlak vody pod určitou normou, aby bylo zajištěno, že nedojde k poškození vniknutím vody.
8 Zabraňte vniknutí vody při potápění: lampa bude klesat na neurčito pod stanoveným tlakem vody, aby bylo zajištěno, že nebude poškozena v důsledku vniknutí vody.
V současné době LED průmysl venkovní osvětlení adisplej vodotěsný boxtělo může dosáhnout IP65 na přední a zadní straně továrního testu a tělo obrazovky se nazývá venkovní vodotěsná obrazovka.